Solana meme coin’i SLERF alan yatırımcı 12 dakikada 3 milyon dolar kazandı

Solana meme coin'lerindeki çılgınlık inanılmaz boyutlara ulaşmış durumda… Ağda yeni çıkarılan SLERF adındaki meme coin, ön yatırımcı grubundan aldığı sermayeyi barındıran token'ları yanlışlıkla yaktı. 10 milyon dolarlık kayıp yaşanırken, fiyatta ise sert yükseliş geldi. Borsalar da teker teker SLERF listelemeye başladılar. Bir yatırımcı ise 12 dakikada 3 milyon dolar kazandı.

Solana meme coin’leri SOL değerini 200 doların üzerine taşırken, gece saatlerinde çıkarılan SLERF adındaki meme token’da ise ilginç olaylar yaşandı. Geliştiriciler, hem ekip hem de airdrop için ayrılan ve ön yatırımcı grubundan gelen parayla oluşturulan token’ları yanlışlıkla yaktı.

Geliştirici: Her şeyi mahvettim

10 milyon dolarlık token yok olurken, projenin baş geliştiricisi ise proje hesabından “Arkadaşlar her şeyi mahvettim” diye tweet attı. Yeni token oluşturma sisteminin de devre dışı bırakıldığını belirten geliştirici, bunun da yapılamayacağını kaydetti. X üzerinde Space yayını yapıldı ve bir başka geliştirici ise, kendisini çok kötü hissettiğini ve midesinden rahatsız olduğu için yayından ayrılmak zorunda olduğunu söyledi.

Bu hata yüzünden ön satışa katılan yatırımcılar, airdrop alamayacaklar.

Balinalar çıldırdı: 12 dakikada 3 milyon dolar kazandı

Zincir üstü takip platformu Lookonchain’in verdiği bilgiye göre bir balina 2 milyon dolar değerde Solana ile 69.7 milyon adet SLERF aldı. Alımdan 12 dakika sonra ise 25 bin SOL karşılığında sattı. Balina 12 dakikada yaklaşık 5 milyon dolar aldı ve 3 milyon dolarlık kâr etti.

İlk aldığı coin SLERF oldu

Yine Lookonchain’in verdiği bir bilgiye göre de, bir başka balina ise SLERF token’ı 0.35 dolardan almayı başardı. Bu cüzdandan ise ilk kez bir kripto para alımı yapılması dikkat çekti. 160 bin adede yakın SOL tutan bu hesap, 1.7 milyon adet SLERF aldı ve toplamda 600 bin dolar (3 bin SOL) harcadı.

Borsalar ise bu ilgiye kayıtsız kalmadılar. Bybit, HTX, BingX, Bitget ve MEXC gibi bilinen borsalar kısa sürede SLERF’i platformlarına kattılar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Mehmet guney Yanıtla

    Heee heee anlatttt kazanmis.bu paranin kaynagii neymisteeee bu kadar kazandirmis hepsi tuzak bunlarin inanmayin arkadaslar.12 dakikada o kadar yukselmesi herkezin elinden malini cikarmis olmasi.bos yukselis yani kasa cebini dolduracak.