Peter Brandt’e göre Bitcoin’de yükseliş zamanı yaklaşıyor

Tecrübeli analist Peter Brant, Twitter hesabından yeni bir Bitcoin yorumu yaptı ve herkesin düşüş beklediği bu dönemin alım yapmak için iyi bir zaman olabileceğini söyledi. Brandt ayrıca geçen sene Mart ve Nisan ayında "lazer gözlük takanların" da şu anda etrafta gözükmediğini belirterek bu anlamdaki "ters yatırım" stratejisinin altını çizdi.

Özellikle 600 binden fazla takipçili Twitter hesabından yaptığı kripto para yorumlarıyla dikkat çeken ve dönem dönem gördüğü desteğin yanında tepki de alan Peter Brandt, Bitcoin‘de alım döneminin yaklaştığını düşünüyor.

Kripto para piyasasının son dönemde ciddi bir düşüş beklentisi içine girdiğini ancak bunun tersi olma olasılığının da bulunduğunu belirten Brandt sosyal medyadan şu yorumu yaptı:

“Şu gerçekten çok ilginç bir durum… Sosyal medyada geçtiğimiz sene Mart ve Nisan aylarında lazer göz paylaşımı yapanlar (hepsi değil) ve oradan oraya roket fırlatanlar, bugün ise Bitcoin’in 30 bin doların altına düşeceği tahmininde bulunuyorlar.

Boğalar lazer göz taktığı zaman, satış zamandır
Peki boğalar, ayıya dönüştüğü zaman? Alım zamanı mıdır?”

Brandt ayrıca haftalık grafikte Bitcoin’in alçalan bir kanal oluşturduğunu gösteren bir grafiği de tweet’ine ekledi. Bu tür modellerin kısa vadede düşüş eğiliminde olduğu bilinse de, eğer boğalar üst trend çizgisine girerse, Bitcoin de yükseliş göstermeye başlayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Bitcoin’de bu hafta fiyatı etkileyebilecek gelişmeler

Eylül ayını 43 bin dolar seviyelerinde kapatan Bitcoin, Ekim ayında gelen ETF haberleriyle birlikte ise hızlı bir boğa koşusuna başlamıştı. En büyük kripto para Kasım ayı başında 69 bin dolar olurken daha sonra ise ciddi bir düşüş trendine girmişti. Geçen hafta Fed’in faizleri sabit bırakmasıyla birkaç dakikalık bir yükseliş gösteren Bitcoin, 38900 dolara kadar çıksa da daha sonra yeniden 36-37 bin seviyelerine geri dönmüştü.

Bitcoin haberin yazıldığı dakikalarda da 37 bin 200 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl