Terra’dan Bitcoin çalan çalışan gözaltında

Terraform Labs şirketindeki bir çalışanın geçen sene Mayıs ayında sistemden Bitcoin çaldığı ortaya çıktı. Bu kişi gözaltına alınırken, bireysel bir suç mu işlediği ya da bu seneki yaşanan düşüş olayıyla bir bağlantısının olup olmadığı araştırılıyor.

hack (3)

Güney kore’deki Terra LUNA incelemesiyle ilgili her gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Geçtiğimiz haftalarda Terraform Labs çalışanlarının bazılarının savcılar tarafından sorgulanmasının ardından şimdi de bir çalışan, geçen sene Mayıs ayında şirketten Bitcoin çaldığı iddiasıyla gözaltına alındı.

“Do Kwon ile bağlantısı olduğunu doğrulayamadık”

Güney Kore polisi ise konuyla ilgili haberlerin ve şüphelerin artması üzerine bir açıklama yaptı ve şu an için bu olayın Do Kwon ya da yaşanan düşüş olayıyla direkt bir bağlantısı olduğu yönünde ellerinde bir bilgi olmadığını belirtti. Konuyla ilgili konuşan bir polis şefi, “Bu sadece bireysel olduğu iddia edilen bir suçla ilgili istihbarattı. Konuyu araştırıyoruz” dedi.

Do Kwon hesabını kilitledi

Öte yandan Terra sisteminin kurucusu olan ve neredeyse tüm dünyadan tepki alan Do Kwon’un Twitter hesabını kilitlemesi ve tweet’lerini dışarıya kapaması da dikkat çekti. Bu durum, Terra 2.0 projesiyle ilgili bir sorun olduğu yönünde iddiaların ortaya atılmasına sebep olurken, Do Kwon’dan ise herhangi bir açıklama gelmedi. Kwon, neredeyse her gün kendisine sorulan sorulara son dönemde cevap veriyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – LUNA’da büyük yatırımcı küçüklerden önce çıkış yaptı

Büyük borsalarda listelenmeye başladığı 31 Mayıs günü, 20 doların üzerine çıkan LUNA ise son günlerde büyük düşüş yaşadı ve haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 4.2 dolardan işlem görüyor.

LUNA Classic olarak bilinen LUNC ise 0.000071 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl