300 dolarlık kripto airdrop’u vadeden aday başbakan oldu

Tayland'da emlak devi olarak bilinen Srettha Thavisin, parlamentoda hem alt hem de üst meclisin oylarını alarak ülkenin yeni başbakanı oldu. Thavisin, kripto airdrop vaadiyle ses getirmişti.

Tayland’da merakla beklenen seçimlerin sonuçları belli oldu ve uzun süredir devam eden belirsizlik sona erdi. Kripto adaptasyonunun en çok olduğu ülkelerden biri konumundaki Tayland’da yeni başbakan emlak zengini olarak da bilinen Srettha Thavisin oldu.

Mayıs ayında tamamlanan seçimlerden sonra, başbakanı belirlemek için parlamento seçimleri de heyecanla bekleniyordu. Srettha Thavisin, 727 milletvekilinden 482’sinin oylarını almayı başardı.

Kripto airdrop’u vadetmişti

Muhalefet lideri olan Thavisin, nisan ayındaki seçim kampanyasında başbakan olması halinde, airdrop olarak kişi başı 300 dolarlık kripto para dağıtacağını belirtmişti. Thavisin, vatandaşların borçlarını rahat şekilde ödeyebilmeleri için bu airdrop’u vereceğini söylemişti.

Tayland’da askeri kanadın da ciddi bir gücü olduğu parlamentoda, birçok partiyle koalisyon kuracak olan Thavisin, milletvekili oylarının büyük bölümünü askerlerin kontrol ettiği Senato’dan aldı. Tayland’da koltuğu bırakacak olan eski başbakan Prayuth Chan-ocha 2014’teki askeri darbenin başındaki isimdi.

Fotoğraf / Reuters

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl