Satışa ayrılan Trabzonspor token’ları sadece 5 dakikada tükendi

Bugün satışa sunulan 5 milyon TL değerindeki 625,000 Trabzonspor Taraftar Token'ına (TRA) yoğun ilgi vardı. Tüm token'lar sadece 5 dakikada tükendi.

trabzonspor

Trabzonspor’un taraftar token arzı bugün gerçekleşti. Satış için 5 milyon TL değerinde 625,000 TRA ayrılmıştı. TRA’lar 8 TL’den adeta kapış kapış satıldı ve tüm token’lar, 5 dakikadan daha az bir sürede tükendi.

Şimdi token, 7 Ekim’de Chiliz.net üzerinde listelenmeye başlayacak. Token arzını kaçıranlar, bu tarihte Chiliz.net’ten alım yapabilecekler ancak bu kez sabit bir fiyat olmayacak ve fiyat arz talep dengesine göre belirlenecek.

TRA sahipleri, belirli kulüp kararlarında oy hakkı sahibi olacaklar. Aynı zamanda kulüp mağazası indirimleri, yenilikçi dijital deneyimler, oyuncularla tanışmak ve maçları VIP olarak izlemek gibi fırsatlardan da yararlanabilecekler. TRA token, ilerleyen dönemde kulübün resmi mobil uygulamasına da entegre edilecek.

Blockchain şirketi Chiliz, şimdiye kadar Barcelona, Atletico Madrid, Paris Saint-Germain, Juventus, Roma, Galatasaray, Independiente, Apollon Limassol gibi dünya üzerinde birçok önde gelen futbol kulüpleriyle anlaşma sağladı ve bu kulüplerle iş birliği içinde token çıkardı.

Şirket, yıl sonuna kadar birçok kulübü daha saflarına katacağını açıkladı.

Trabzonspor Genel Müdürü Sinan Zengin, taraftarların bugün gerçekleşen token arzına gösterdiği yoğun ilgiye teşekkür ederek 5 dakikada kulüp için elde edilen 5 milyon TL gelirden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Chiliz ve Socios.com’un kurucusu ve CEO’su Alexandre Dreyfus ise Trabzonspor taraftarlarının büyük ilgisinin iş modellerinin Türk sporunda yaygın olan bağış kampanyalarına iyi bir alternatif olma potansiyeline sahip olduğunu gösterdiğini belirtti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl