Ukrayna’ya kripto para bağışları 85 milyon dolar oldu: Ne kadarı harcandı?

Ukrayna'ya kripto para bağışları, bir haftada 85 milyon doları buldu. Bağışların şimdiye kadar 15 milyon dolarının harcandığı bilinirken hedef, önümüzdeki hafta 100 milyon dolara ulaşmak.

Rusya’nın işgalindeki Ukrayna’ya dünyanın dört bir yanından kripto para bağışları akmaya devam ediyor. Her geçen gün artan bağışlar, son verilere göre yaklaşık 85 milyon dolar oldu.

85 milyon dolarlık bağışın yüzde 52.5’i doğrudan Ukrayna hükümeti tarafından duyurulan hesaplara gönderildi. Geri kalanı ise yardım kuruluşları aracılığıyla toplandı. Bitcoin ve Ether bağışları, tüm kripto para bağışlarının yaklaşık yüzde 68’ini, yani 56 milyon dolarını oluşturdu. Onları 11 milyon dolar ile ERC-20, 6.6 milyon dolar ile BEP2, 6.15 milyon dolar ile DOT ve 1.5 milyon dolar ile SOL bağışları takip etti. Dogecoin, MATIC token’ları ve NFT’ler üzerinden de daha küçük miktarlarda gönderimler yapıldı.

Hükümet, önümüzdeki hafta kripto para bağışlarında 100 milyon dolara ulaşmayı hedefliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Ukrayna’dan 8 kripto para borsasına resmi mektup

Kripto para bağışlarıyla askeri teçhizat alındı

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov, kripto parayla alınan bağışların 15 milyon dolarının kurşun geçirmez yelekler dahil olmak üzere askeri malzemelere harcandığını açıkladı.

Öte yandan hükümet, yardım toplamak amacıyla yakında bir NFT koleksiyonu da çıkaracak. Halihazırda iki şirketin NFT koleksiyonunu oluşturmak üzere çalıştığı bildirildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl