Uniswap (UNI) airdrop’unda son rakamlar: 185,000 adres faydalandı

Geçen hafta piyasayı kasıp kavuran Uniswap airdrop'undan şimdiye kadar 185 bin adres faydalanırken bunlar 113 milyon 700 bin UNI aldı.

uniswap-uni

Veri analiz firması Dune Analytics’ten alınan en son rakamlara göre, şimdiye kadar UNI talep etme hakkı olan kullanıcıların yüzde 74’ü, token’larını hesaplarına aldılar.

Trade hacmi bakımından en büyük merkeziyetsiz borsa olan Uniswap’ın kendi token’ı olan ve 1 milyar arzı bulunan UNI’nin 150 milyon tanesi likidite sağlayıcıları, borsa kullanıcıları ve SOCKS token tutanlara airdrop olarak verilmişti. Bugün elde edilen istatistiklere göre; dağıtılan token’ların 113 milyon 700 bin tanesi, 185 bin 89 adres tarafından talep edildi. Bunların yüzde 78’ine denk gelen yaklaşık 141.000 adres de Uniswap’ta trader oldukları gerekçesiyle 400 UNI talep ettiler.

Uniswap’ın kendi token’ı olan UNI’nin fiyatı, airdrop kararından sonra da düzenli şekilde artmaya devam etmiş ve tek bir token fiyatı 9 dolara kadar yükselmişti.

Haziran ayından bu yana devam eden merkeziyetsiz finans çılgınlığı DEX, yani merkeziyetsiz borsa hacimlerinin artmasıyla da devam etti. Eylül ayı rakamları şimdiden Ağustos ayını geride bıraktı.

17 Eylül itibariyle DEX hacimleri 15 milyar dolar seviyesine yaklaştı. Ağustos ayındaki rakam 11.6 milyar dolardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl