Uniswap (UNI) airdrop’unda tek bir hesap, havadan 13 milyon dolar aldı

Uniswap'ın UNI token'ı için gerçekleştirdiği büyük airdrop'tan bir hesap, 13 milyon dolar değerinde 2 milyondan fazla UNI aldı.

Kripto para piyasalarında son günlerin en sıcak konusu, Uniswap’ın (UNI) airdrop’u oldu. Bilmeyenler için popüler merkezi olmayan borsa Uniswap, geçtiğimiz günlerde kendi token’ı UNI’yi piyasaya sürdü ve Uniswap’ta 1 Eylül tarihinden önce en az bir defa işlem yapmış olanlara ücretsiz olarak 400 UNI alma hakkı verdi. Bu tarihten önce Uniswap’ta işlem yaptıysanız ve henüz size verilen bu haktan yararlanmadıysanız detayları bu yazıda öğrenebilirsiniz: Ücretsiz 1000 dolarlık Uniswap (UNI) token’larınızı nasıl alabilirsiniz?

Adeta havadan gelen bu para, Uniswap kullanıcıları için büyük sürpriz oldu. UNI’nin fiyatı dün 8.5 dolara yaklaştı. Yani 400 UNI’nin dolar karşılığı 3 bin 400 dolara çıktı. Airdrop’un ilk günü olan 16 Eylül’de ise fiyat her bir UNI için 4 doların üzerindeydi.

Öte yandan bazı Uniswap kullanıcıları ise 400 UNI’lik bu miktarın çok üzerinde hak elde etti. Bu kullanıcılar, platforma uzun süredir ve büyük miktarlarda likidite sağlayan hesaplardan oluşuyor. Bunlardan biri, önceki gün 128 bin 801 UNI almıştı ve mevcut fiyatlarla bu token’lar 730 bin dolar ediyor. Bir başka hesap ise tam 2 milyon 103 bin 516 UNI elde etti. Bu devasa miktar da mevcut fiyatlarla yaklaşık 13 milyon dolara eş değer. UNI, haberin yayına girdiği dakikalarda 6 dolardan işlem görüyor.

38 bin 500 ETH

2 milyonun üzerinde UNI alan bu hesap, Etherscan verilerine göre, geçen senenin Temmuz ve Ağustos aylarında 38 bin 500 ETH tutuyordu. Hesabın şu anki mevcut ETH bakiyesi ise 21 ETH.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl