Milyarderlerin Solana yorumları sosyal medyada yayıldı ve tepki çekti

Amerikalı ünlü risk sermayedarlarının bir podcast'te Solana hakkında yaptıkları yorumlar sosyal medyada büyük tartışma konusu oldu. Birbirlerinin SOL yatırımları hakkında konuşan ve indirimli aldıkları token'lardan, satış yapmaya kadar giden birçok "şaka" yollu ve ciddiyetten uzak konuşma kripto para topluluğunun tepkisini çekti.

Kripto para evreninde birçok iş insanının yatırımları merak edilirken, ABD’deki bir podcast’te yaşanan konuşmalar, sosyal medyada tepki çekti. Bitcoin başta olmak üzere kripto para yatırımlarıyla bilinen Social Capital kurucusu Chamath Palihapitiya ile Craft Ventures ortağı David Sacks’in katıldığı “All-in” adlı podcast’te, SOL yatırımlarıyla ilgili yapılan yorumlar ve şakalar podcast’in kaydedildiği tarihten yaklaşık bir ay sonra sosyal medyada yayılmaya başlandı.

“Sen, benim indirim olmadan bir şey aldığımı mı düşünüyorsun?”

Podcast’in bir bölümünün kesilerek yayınlandığı bölümde, yatırımcılar birbirlerine “Sen Solana tutuyorsun, değil mi?” gibi sorular sorarken, Palihapitiya ise bu soruya “Gibi…” diye cevap veriyor. Palihapitiya ayrıca ilerleyen bölümlerde, “Sen benim indirim olmadan bir şey aldığımı mı düşünüyorsun? Her şeyi indirimle alırım” diyor.

Kısa sürede yayıldı ve tepki çekti

Bir Twitter kullanıcısının “İşte birkaç dolar milyarderi yatırımcının Solana konusunda ‘pump ve dump’ ile ilgili şakaları…” yazarak paylaştığı video kısa sürede kripto para topluluğunun en çok konuştuğu konulardan biri haline geldi ve programdakilere tepki yağdı. Programda Solana’nın projesinden neredeyse hiç bahsedilmemesi ve sadece alım-satım konularının ciddiyetsiz bir şekilde ele alınması birçok kripto fenomenin de konuya müdahil olmasına sebep oldu.

Yüksek sayıda takipçisi olan hesaplardan bazıları, “Hayat da, kripto para piyasası da acımasız. Bu tür yatırımcılarla eşit şartlarda oynadığınızı mı sanıyorsunuz?” derken, bazıları ise videonun kısa olduğunu ve podcast’te Solana projesi hakkında da bilgi verildiği ve görüntülerin tüm podcast’teki havayı yansıtmadığı belirtildi.

“Solana’dan milyar dolar kazandık”

Hatta David Sacks, Solana’ya, protokolün erken dönemlerinde yatırım yaptıklarını ve yatırımın karşılığında 1 milyar dolara yakın bir rakam elde ettiklerini söylüyor. Sacks ayrıca, Silikon Vadisi’nde de birçok geliştiri ve yatırımcı grubunun da Solana’nın Ethereum’u geçeceğini düşünerek bu projeye yatırım yaptığını ve kendi yatırımını da motive eden durumun bu olduğunu belirtiyor.

1 yılda %17 bin arttı

Yaz aylarında büyük bir yükseliş hareketi başlatan Solana, son 1 yılda %17.000’lik bir yükseliş kaydetti ve yatırımcılarına ciddi meblağlar kazandırdı. Piyasa değeri açısından 4. en büyük kripto para olan SOL, haberin yazıldığı dakikalarda ise 243 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl