Voyager, yüz milyarlarca SHIB ve yüzlerce ETH’yi borsaya aktardı

İflasını açıklayan kripto kredi şirketi Voyager, yükümlülüklerini karşılamak üzere dijital varlıklarını Coinbase’e aktardı.

Singapur merkezli şirket, bugün Coinbase’e 2 milyon 700 bin dolar değerinde 1500 ETH ile 2 milyon 700 bin dolar değerinde 250 milyar adet SHIB transfer etti.

Voyager şu anda kullanıcılarının varlıklarını geri ödeme sürecini başlatmak için çalışıyor. Yapılan son işlemler, şirketin ödemelere yakın bir zamanda start verebileceğini gösteriyor. Şirket, iflasın ardından kalan varlıklarını dolara dönüştürerek elde edilecek fonları kullanıcılarına dağıtacak fakat kullanıcılar, tüm varlıklarını ilk aşamada alamayacak. İlk etapta hesaplardaki varlıkların yüzde 35’i ödenecek. Kalan ödemeler ise devam eden davanın sonucuna bağlı olacak.

Arkham’ın sağladığı verilere göre Voyager’da 81 milyon dolar değerinde kripto para bulunuyor. Şirket, önümüzdeki dönemde bunları aşama aşama elinden çıkaracak.

Voyager, en iyi döneminde 3.5 milyon kullanıcıya sahipti. Bu kullanıcıların büyük çoğunluğunun ise 10 bin dolardan daha az bakiyesi vardı.

Ne olmuştu?

2022’de yaşanan Terra Luna, Celsius, BlockFi, 3AC ve FTX gibi şirketlerin birbiri ardına iflas ettiği dönemde Voyager da iflas bayrağını çekmişti. Platform, 2022 yılının temmuz ayında resmi olarak iflas başvurusunda bulunmuştu. Bu arada Binance de ilerleyen dönemde Voyager’ı 1 milyar dolara satın almak üzere anlaşma sağlamış ancak daha sonra anlaşmayı feshetmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl