XRP Ledger üzerindeki Sologenic’ten 1 milyarlık airdrop

XRP Ledger üzerinde kurulan ve Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretleriyle yavaş işlem hızı sorunlarını çözdüğü belirtilen yeni NFT pazaryeri Sologenic, 1 milyar dolarlık airdrop yapma kararı aldı. Dağıtımdan XRP ve/veya SOLO yatırımcıları yararlanabilecek.

ripple xrp

11 Kasım tarihinde Sologenic Gelişim Vakfı tarafından duyurulan ve kullanıcıların Sologenic DEX üzerinde NFT’leri çok daha az maliyetle oluşturabilmesine ve alıp satabilmelerine olanak tanıyan, XRP Ledger üzerindeki yeni ve tamamen merkeziyetsiz NFT pazar yeri Sologenic 1 milyar dolarlık airdrop yapacak.

En büyük airdrop’lardan biri…

Topluluğun ekosisteme ve teklif edilen yönetişim kullanım alanlarına daha çabuk adapte olabilmesi için 200 milyon SOLO token’ın kilidi, XRP ve/veya SOLO yatırımcıları için açılacak. Haberin yazıldığı dakikalarda SOLO token fiyatı yaklaşık 4.25 dolarda bulunuyor ve bu da, ödülün kripto para evrenindeki en büyük airdrop’lardan biri olduğu anlamına geliyor.

Bu airdrop’tan gelecek olan token’lar, ekosistem 2020’nin başlarında başlatıldığında SOLO topluluğunu oluşturmak ve genişletmek için tasarlanmış olan SOLO Topluluk Fonu’nda (SCF) ve SOLO Genişletme Fonu’nda (SEF) kilitli olan varlıklarla finanse edilecek.

Airdrop’tan faydalanmak İsteyen kullanıcıların ekran görüntüleri 24 Aralık 2021 tarihinde TSİ 23’te alınacak. Ödüllerden yararlanmak isteyenlerin, XRP ve/veya SOLO cüzdanlarında Sologenic “oracle” ile bir “Trustline” oluşturmaları gerekiyor. Kullanıcılar ayrıca varlıklarını, bu airdrop’u destekleyen herhangi bir borsada da tutabilirler ya da cüzdanlarından direkt olarak bir “Trustline” oluşturarak ödüllerini talep edebilirler.

20 milyon sayfa gösterimi, 1,5 milyonluk işlem sayısı

Çeşitli kripto varlıkların trade edilebildiği, hatta Bitstamp ve Gatehub gibi, XRP Ledger üzerinde sabit coin ihraç edebilen farklı geçiş kapılarıyla fiat para ticaretinin yapılabildiği Sologenic DEX, yaklaşık 0.000005 dolarlık az maliyetli işlem ücretleriyle XRP ve SOLO toplulukları arasında büyük popülarite kazanmış durumda… Sologenic DEX’in aylık 20 milyonluk sayfa gösterimi ve 1.5 milyonluk da işlem sayısı bulunuyor.

Token’laştırılmış hisse senetleri ve ETF’ler de geliyor

Bilindiği üzere Solojenik DEX, kullanıcıların kendi özel anahtarlarına tamamen sahip olmaları sebebiyle maksimum derecede güvenlik vadeden, ayrıca içinde hisse senetleri ve ETF’ler gibi yakında çıkacak olan token’laştırılmış varlıklarla, birçok kripto varlığın ticaretinin yapılmasına izin verilen (eşler arası) gelişmiş bir merkezi olmayan ticaret platformudur.

Sologenic NFT pazaryeri ise birçok NFT’nin üretilmesinde ve alınmasında tek bir işlem ücretine sahip olan ve bu kendine özgü işlevsellikle diğer piyasalarda yeni kullanıcılar için vârolan yüksek işlem ücreti bariyerini ortadan kaldıran bir platform olarak önplâna çıkıyor. Bu pazaryeri sayesinde kullanıcılar çok kolay bir şekilde 8 farklı kategori altında NFT oluşturabiliyorlar. Bu kategoriler içinde, hareketli grafikler, müzik ve spor koleksiyonları da bulunuyor.

“Oyun kurallarını değiştirecek”

Konuyla ilgili konuşan Sologenic Gelişim Vakfı kurucu ortağı Bob Ras, Sologenic DEX ile ilgili mevcut kullanıcı katılımınının çok iyi seviyede olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

“SOLO topluluğu içindeki heyecan düzeyini ve sektördeki hızlı ve düşük maliyetli NFT pazarına duyulan ihtiyacı göz önünde bulundurarak, bu yeni merkeziyetsiz NFT pazarının her iki içerik oluşturucu taraf için de oyunun kurallarını değiştireceğine inanıyorum”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl