10 milyon dolarlık Bitcoin cüzdanı 7 yıl sonra aktif oldu

Yaklaşık 500 Bitcoin’in 5 ila 7 yıl süren uyku halinin ardından bugün TSİ 16.00’da harekete geçtiği bildirildi.

En büyük kripto para Bitcoin, devam eden ayı piyasasında direnç alanını bir türlü kıramıyor. ABD’de TÜFE verisinin beklentinin üzerinde gelmesiyle de tepetaklak olan dijital varlık için bu piyasa koşullarına rağmen uzun vadeli sahiplerin çoğu hâlâ iyimser. Ancak son veriler, tüm sahiplerin varlıklarını çok uzun süre boşta tutmaya hazır olmadığını gösteriyor.

Öte yandan, ABD verisiyle düşüşün ardından geçen 24 saat içinde yaşanan yüzde 7’lik artışın, son balina hareketini tetiklemiş olabileceği söyleniyor.

Bitcoin’ler 2015 ila 2017 yılları arasında toplanmış

Bugün ise büyük miktarda Bitcoin’in 5 ila 7 yıl süren uyku halinin ardından aktifleştiği bildirildi. CryptoQuant yazarı ve piyasa gözlemcisi Maartun, tanımlanamayan bir cüzdana taşınan coin’lerin 2015 ve 2017 yılları arasında toplandığını açıkladı.

Bitcoin’de harcanan BTC’lerin yaş aralığı grafiği: 5-7 yıldır hareketsiz olan Bitcoin’lerin yükselişte olduğu görülüyor

Yatırımcılar genellikle satmak istediklerinde token’larını hareket ettiriyorlar. Piyasadaki büyük balina hareketlerine bakıldığında, kripto topluluğu içinde korku dalgalarına sebep olduğu görülüyor.

Varlıkların Ekim 2015 ile Ekim 2017 arasında toplandığı kaydedildi. O tarihlere bakıldığında, değerin yaklaşık 5 bin 800 dolar olduğunu görülüyor. Bu haberin yazıldığı saate göre, 500 Bitcoin yaklaşık 9 milyon 700 bin dolara denk geliyor.

Geçtiğimiz ay Glassnode, geçen yıl boyunca hareketsiz kalan Bitcoin arzının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 12.5 milyon BTC’yi geçerek rekor kırdığını kaydetmişti. Veriler, bu sayının Bitcoin’in dolaşımda olan arzın yüzde 66’sına denk geldiğini göstermişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl