Bitcoin adreslerinden borsalara son bir yılın en büyük haftalık girişi

Kripto para piyasası Mayıs 2022’den bu yana gerek Fed’in faiz politikaları gerekse bunun sonucunda artan baskıların ardından fiyatların düşmesiyle önemli bir aşağı yönlü hareket gördü. Santiment'in verilerine göre, borsalara 33.5 milyar dolar değerinde Bitcoin girişi kaydedildi ve bu son bir yılın en büyük haftalık rakamı oldu.

Bitcoin varlıklarının soğuk cüzdanlardan spot piyasalara taşınması, genellikle satış arzusunun bir göstergesi olarak görülüyor. Böylelikle, arz talebi aşıyor ve fiyatta keskin bir düşüşe neden oluyor.

Kripto analiz platformu Santiment’in verilerine göre, 7-13 Eylül tarihleri arasında kripto para borsalarına yaklaşık 33.5 milyar dolar değerinde 1 milyon 690 bin Bitcoin taşındı. Bu da Ekim 2021’den bu yana taşınan en yüksek Bitcoin miktarı oldu.

7-13 Eylül tarihleri arasında borsalara 1.69 milyon BTC taşındı

Bazı analistler Bitcoin fiyatlarında düşüş bekliyor

Yedi gün boyunca gerçekleşen bu giriş, son 11 aydaki en büyük haftalık giriş olarak kayda geçti. Kripto analiz platformu CryptoQuant verilerine göre ise işlemlerin büyük kısmı 3-6 aylık bir adresten yapıldı.

Öte yandan satış baskısındaki artış Borsa Balina Oranı (EMA 7) metriğindeki artışla paralel olarak geldi. Borsa Balina Oranı, borsaya en büyük 10 giriş işleminin toplam BTC miktarının (yatırılan toplam BTC miktarına göre), borsaya gönderilen toplam BTC miktarına bölümü olarak tanımlanıyor. Borsa Balina Oranı, balina davranışını izlemek için önemli bir metrik. Metrikteki bir artış, balinalardan borsalara büyük girişler anlamına geliyor ve bu da Bitcoin fiyatında satış baskısı oluşturuyor.

Son olarak, borsalara yatırılan Bitcoin sayısının artmasına rağmen az 0.01 BTC tutan Bitcoin adreslerinin sayısı da 10.702.698 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl