Milyar dolarlık kripto para fonunda tarihi hafta: 217 milyon dolar

Grayscale, rekor bir hafta geçirdi. CEO, şirketin kripto para fonlarına geride kalan hafta boyunca 217 milyon dolar yatırıldığını açıkladı.

Kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Grayscale, tarihi bir haftayı geride bıraktı.

Grayscale’in ana şirketi Digital Currency Group’un CEO’su Barry Silbert, Grayscale’in şimdiye kadar görülmüş en iyi haftayı geçirdiğini açıkladı. Silbert’in açıklamalarına göre, Grayscale fonlarına geçtiğimiz hafta boyunca 217 milyon dolar yatırıldı ve bu bir rekor.

Neredeyse 6 milyar dolara ulaştılar

Grayscale’in fonları, kripto paralara dolaylı olarak yatırım yapmak isteyen kurumsal yatırımcıların çoğunlukla tercih ettiği ürünler. En son rakamlara göre, Grayscale’in yönetimi altındaki miktar 5 milyar 900 milyon dolara ulaştı. Bunun 4 milyar 876 milyon dolarını ise sadece Bitcoin fonu oluşturuyor. Onu ise 862 milyon 700 bin dolar ile Ethereum fonu izliyor.

Bu arada Grayscale, geçtiğimiz günlerde Amerikan televizyonlarında ve önde gelen basılı gazetelerde yayınlanan bir reklam kampanyasına başladı. Bu reklamlarda kripto paranın önemi anlatılıyor ve insanlar Bitcoin’e yatırım yapmaya çağrılıyor. Uzmancoin olarak TV reklamını Türkçeye çevirip okurlarımıza sunmuştuk:

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl