Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

PayPal, arka planda Bitcoin’e sıkı hazırlanıyor

Yatırım yönetimi şirketi Aspiriant'ın genel müdürü Sandi Bragar, PayPal'ın satıcıların kripto para kabulünü sağlamak için çalışma yaptığını açıkladı. Geçtiğimiz aylarda ödeme devinin kripto para alım satım hizmeti sunmak üzere hazırlık içinde olduğu da öğrenilmişti.

paypal

Yatırım yönetimi şirketi Aspiriant’ın genel müdürü Sandi Bragar, CNBC’deki yayında, ödeme devi PayPal’ın kripto para kabulü için satıcılarla çalışma yaptığını söyledi.

Bragar, PayPal’ın kripto paraya açık olmasının Aspiriant’ın onu yatırımcılar için uygun bir hisse senedi olarak görmesinin nedenlerinden biri olduğunu belirtti. Bragar, bir diğer nedenin ise koronavirüs pandemisinin ticaret üzerindeki etkisi olduğunu ifade etti. Bragar’a göre, insanların evde kalmaları, e-ticaret ve dijital ödemelere karşı büyük bir talep yarattı ve salgın sona erdiğinde de bu talep devam edecek.

Yatırım yöneticisi, sözlerinin devamında, “PayPal’ın kripto para kabulünü sağlamak için satıcılarla çalışıyor olmasından memnunuz ve önümüzdeki yıllarda kripto paralar daha yaygın hale geldikçe bunun gerçekten önemli olacağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Haziran ayında PayPal’ın birkaç ay içinde kripto para alım satım hizmeti sunmaya başlayacağı yönünde haberler vardı. Daha sonra ödeme devinin Mart ayında Avrupa Komisyonu’na bir mektup yazarak kripto para alanına dönük hamleler yapacağının bilgisini verdiği ortaya çıkmıştı. Son olarak Temmuz ayında şirketin kripto para hizmetleri sunmak için Paxos ile iş birliğine gittiği öne sürülmüştü.

PayPal’ın bugün dünya çapında 300 milyondan fazla kullanıcısı var. Kripto para kullanıcılarının sayısının en fazla 50-60 milyon aralığında olduğu göz önüne alındığında PayPal’ın kripto para adımının önemi daha iyi anlaşılabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl