Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

BitMEX’ten çıkan binlerce BTC bu üç borsaya taşınıyor

ABD'nin BitMEX'e karşı harekete geçmesinin ardından bu borsadan çekilen BTC'ler; Binance, Gemini ve Kraken'e taşınıyor.

bitmex

ABD’nin Seyşeller merkezli kripto para borsası BitMEX’e karşı harekete geçmesinin ardından kullanıcılar, paralarını bu borsadan çıkarmaya başladılar.

En son veriler, olayın patlak vermesi üzerine 40,000’den fazla BTC’nin borsadan çekildiğini gösteriyor. Bu miktar, mevcut fiyatlarla yaklaşık 450 milyon dolar ediyor.

BitMEX’ten çıkan bu Bitcoin’ler nereye gidiyor? Veri sağlayıcısı CryptoQuant’a göre, 2 Ekim 04.00 itibari ile BitMEX cüzdanlarından çekilen 11 bin 257 BTC, bu üç borsaya taşındı: Binance’e 4 bin 786 BTC, Gemini’ye 3 bin 899 BTC, Kraken’e 989 BTC.

Spot işlem hacmi bakımından lider kripto para borsası olan Binance, yakın zaman önce 24 saatlik Bitcoin vadeli işlem hacminde de BitMEX’i geçerek bir numaraya oturmuştu.

ABD merkezli bir kripto para borsası olan Gemini, Winklevoss Kardeşler tarafından kuruldu ve sıkı müşterini tanı prosedürleriyle biliniyor.

San Francisco merkezli kripto para borsası Kraken de ABD’de bir banka lisansı alan ilk kripto para şirketi oldu.

BitMEX uzun yıllardır türev araçlar alanında bir numaralı kripto para borsası olarak hizmet verdi ancak borsanın pazar payı, diğer birçok platformun da çeşitli türev araçları sunmasıyla iyice azaldı.

Ne olmuştu?

1 Ekim, kripto para piyasaları için tarihi günlerden biriydi. ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), kripto para borsası BitMEX’ten ve yöneticilerinden şikayetçi oldu. CFTC, BitMEX’i kayıt dışı alım satım platformu işletmek, kara para aklamayı önleme ile müşterini tanı düzenlemeleri dahil olmak üzere CFTC kurallarını ihlal etmekle suçluyordu.

Öte yandan ABD Adalet Bakanlığı da borsanın kurucularından Arthur Hayes, Ben Delo ve Samuel Reed ile birlikte iş geliştirme müdürü Greg Dwyer’ı Banka Gizlilik Yasası’nı ihlal etmekle suçladı. Ayrıca bakanlıktan yapılan basın açıklamasında Reed’in tutuklandığı bildirildi.

BitMEX ise resmi açıklamasında suçlamaları reddetti ve bunlara karşı güçlü bir savunma yapılacağını bildirdi. Borsa, “Bir startup olarak ilk günlerimizden bu yana her zaman yürürlükteki ABD yasalarına uymaya çalıştık.” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl