BlackRock yöneticisi, Bitcoin’de fiyat artışı bekliyor

Yönetimi altındaki yaklaşık 10 trilyon dolarlık varlıkla dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden olan BlackRock’ın CIO’su Rick Rieder, CNBC’de Bitcoin yatırımı olduğunu ve fiyatın gelecekte önemli ölçüde artabileceğine inandığını ifade etti.

Rieder, Bitcoin’i gelecekteki fiyat hareketinin artan benimseme ile belirleneceği alternatif bir para birimi olarak tanımladı. BlackRock yöneticisi, “Zamanla işin içine girecek daha çok insan olacağını düşündüğüm için küçük bir miktar Bitcoin’im var. Yukarı yönlü konveksiteye sahip volatil varlıkları severim. Bitcoin’in önemli ölçüde artış yaşayabileceğini öngörüyorum.” dedi.

Rieder, sözlerinin devamında spekülatif bir araç olarak elde bir miktar Bitcoin tutmak gerektiğini vurguladı.

BlackRock, Ocak ayında bazı fonları aracılığıyla Bitcoin vadeli kontratlarında işlem yapabileceğini bildirmişti. Daha sonra şirket, küçük ölçekte Bitcoin işlemleri yapmaya başlamıştı. Altının enflasyona yenik düştüğü konusunda uyarılarda bulunan BlackRock, aynı zamanda Bitcoin madenciliği alanına da yatırımlar yaptı. Şirket, hem Marathon hem de Riot Blockchain’e toplamda 400 milyon dolara yakın bir miktar ayırdı.

Rieder, daha önce, Bitcoin’in altından daha iyi bir varlık olduğunu söylemişti. Bitcoin’in kalıcı olacağını savunan yönetici, “Altının yerini büyük ölçüde alabilecek dayanıklı bir mekanizma olduğunu mu düşünüyorum? Evet, bence öyle, çünkü ortalıkta bir külçe altın dolaştırmaktan çok daha işlevsel.” şeklinde konuşmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl