Blockware analisti Clemente: Tarihin en büyük alım fırsatlarından biri olabilir

Kripto paralardan hisse senetleri piyasalarına kadar tüm dünyada ciddi bir ayı sezonu yaşanırken, fiyatların düşmesiyle geçmişe yönelik metrik tahminleri de gelmeye başladı. Son olarak analist Will Clemente, bu düşüş sezonunun tarihin en büyük alım fırsatlarından birine işaret edebileceğini belirtti ve "hareketsizlik akışı" metriğinin ya tamamen geçersiz olacağını ya da Bitcoin'in yükseliş yoluna girdiği yorumunu yaptı.

Kripto para piyasalarında yaklaşık 1 aydır tarihin en büyük düşüşleri yaşanması, birçok yatırımcının da bu dönemi bir fırsat olarak görmesine sebep oluyor. Kripto para ve blok zinciri altyapısı sağlayıcısı şirket Blockware’in analisti olan Will Clemente de, düşüşleri alım fırsatı olarak gören kişilerden…

“Ya geçersiz olacak ya da…”

Clemente, kendisinin de takip ettiği “hareketsizlik akışı” metriğinin, tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğunu ve bunun anlamının; ya bu metriğin artık geçerliliğini yitirmesi ya da Bitcoin alımı için en büyük fırsatlardan biri olduğu anlamına geldiğini söyledi. Bitcoin’in geçmişteki hareketlerine bakıldığında hareketsizlik akışının düşmesi durumunda orta, hatta kısa vadede bile yukarı doğru bir zıplama hareketinin geldiği görülüyor. Bilindiği üzere hareketsizlik akışı indikatörü, piyasa değeri ile hareketsiz kalan Bitcoin sayısının oranıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – MicroStrategy hisselerini açığa satan şirketten büyük kâr

Döngüler artık bitti mi?

Birçok analist ve uzman, Bitcoin’in artık ciddi şekilde kurumsal firmaların radarına girdiği için bu tür indikatör ya da 4 yıllık döngülere göre hareket etmeyeceğini, artık Fed hamlelerinden kolayca etkilenen teknoloji hisselerine göre yön belirlediğini iddia ediyor.

Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin yaklaşık 21 bin 200 dolar seviyesinde işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl