Elon Musk’ın kripto cüzdanı aranıyor: Bulana ödül de var

elon musk

Geçtiğimiz günlerde kendi token’ını piyasaya süren ve dağıttığı airdrop’la konuşulan Arkham’ın blok zinciri istihbarat bilgilerinin alınıp satıldığı pazar yeri, iyi bir başlangıç yaptı. Kullanıma açılalı henüz birkaç gün olmasına rağmen pazar yerinde bazıları Arkham tarafından verilen 30’dan fazla ödül listeleniyor.

Elon Musk’a ait bir adres aranıyor

Listelenen ödüllerden biri de Elon Musk ile ilgili. Musk’a ait kripto cüzdanının arandığı ve 1000 ARKM ödül verilen göreve ilişkin açıklamada, “Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk, son birkaç yıldır kripto para sektöründe aktif olarak yer alıyor. Elon Musk’a ait bir adres bulabilir misin?” ifadeleri kullanılıyor.

En büyük ödül FTX hacker’ı için

En büyük ödül ise FTX’i hack’leyen kişiyi bulana veriliyor. Açıklamaya göre, FTX’in iflas ettiği dönemde 415 milyon doların üzerinde kayıpla sonuçlanan hack saldırısının arkasındaki kişi veya kuruluşu tespit edene 100 bin ARKM (yaklaşık 60 bin dolar) ödül verilecek.

Listelenen bir başka ödül de MicroStrategy’yle ilişkili. Yaklaşık 140 bin BTC’si bulunan MicroStrategy’ye ait 10 bin BTC’nin üzerinde hacme sahip bir adres bulana bin 500 ARKM vadediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Arkham nedir?

Arkham’ın pazar yeri, geçtiğimiz hafta çokça tartışılmıştı. Platformun cüzdan sahiplerini ifşa etmeyi adeta teşvik etmesi hem etik açıdan hem de blok zincirinin anonim doğasını baltalaması nedeniyle eleştirilmişti. Arkham CEO’su Miguel Morel de bu eleştirilere karşı halka açık blok zincirlerinin gizlilik için en kötü seçenek olduğunu söyleyerek savunma yapmıştı.

Öte yandan salı günü listelenmeye başlayan platformun token’ı ARKM, ilk gün kısa bir süre için 0.89 dolara ulaştıktan sonra düşüş yaşadı. ARKM, TSİ 22.00 itibari ile 0.59 dolardan alıcı buluyor. Yaklaşık 90 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip token, USDT’nin ardından en çok TRY paritesinde işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl