Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kucoin CEO’sundan Shiba Inu (SHIB) yorumu: Elde tutmaya değer

Seyşel Adaları merkezli kripto para borsası KuCoin'in CEO'su Johnny Lyu, Shiba Inu'daki (SHIB) düşüşe rağmen fenomen kripto parayı uzun vadede tutmanın daha mantıklı bir hareket olduğunu söyledi. Lyu ayrıca, Shiba Inu'daki (SHIB) işlem hacminin borsalarında en az 3 gün Bitcoin'i geçtiğinin bilgisini de verdi.

Shiba Inu (SHIB) hakkında olumlu yorum yapan kişilere KuCoin borsası CEO’su da eklendi. Fenomen kripto parayı uzun vadeli tutmanın, son düşüşlere rağmen çok daha mantıklı bir adım olduğunu söyleyen Lyu, KuCoin borsasındaki Shiba Inu (SHIB) hacminin de bir dönem en az 3 gün üst üste olacak şekilde, Bitcoin işlem hacmini geride bıraktığını belirtti. Hatırlanacağı üzere Ekim ayında, SHIB’in spot borsalardaki işlem hacmi, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum‘u da kısa süre de olsa geçmeyi başarmıştı.

Lyu ayrıca borsa olarak kendilerinin de, Shiba Inu ve rakibi olan Dogecoin gibi, küçük yatırımcı grubunun ilgisini çeken kripto paraları listelediklerini belirtti.

“Bitcoin’in fiyatı artınca bu tarz paraları tercih ediyorlar”

Yatırımcıların genelde Bitcoin’in fiyatı arttığı zaman altcoin‘lerde fırsat gördüklerini ve fiyatın düşük olmasından ötürü de bu tarz fenomen coin’leri tercih ettiklerini belirten Lyu şu ifadeleri kullandı:

“Bu kişilerin ceplerinde çok fazla miktarda para bulunmuyor. Dolayısıyla Bitcoin’den çok daha ucuz paraları tercih ediyorlar. Hatta bazı yatırımcılar bu konuda aşırı tutkulular. Fiyatları yukarı çekme konusunda aşırı kararlılar. Ben olsam hem Bitcoin hem SHIB hem de DOGE tutarım. Son düşüşlere rağmen tutmaya devam ederim. Bitcoin enflasyona karşı bir korunma sağlıyor. Diğer coin’ler ise toplulukların gücünü yansıtıyor.”

Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin 65 bin, Dogecoin 0.26 ve Shiba Inu da 0.000053 dolardan işlem görüyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde, ABD merkezli komisyonsuz işlem platformu Robinhood’un Shiba Inu’yu listelemesi için geçtiğimiz günlerde bir imza kampanyası da başlatılmış ve kısa sürede 500 bin imza rakamı da aşılmıştı.

Robinhood yaz aylarında, kripto para işlemlerinden en çok geliri Dogecoin sayesinde elde ettiğini açıklamış hatta bu gelirler olmazsa ciddi şekilde zarar edebileceğini belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl