Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

‘Meme’ token furyasında son nokta: Loser Coin

loser-coin

Kripto para evreni inanması güç günler yaşamaya devam ediyor. Bitcoin’in durdurulamaz yükselişinin ardından bazı altcoin’lerin rekor üstüne rekor kırmaları, Ethereum‘un 4 bin 200 dolar seviyelerine gelmesi derken şimdi de tamamen fenomen kültürüne dayanan ve başını Dogecoin’in çektiği bir furya yatırımcılardan ilgi görüyor.

Dogecoin, Shiba Inu ve birçok ismini daha önceden hiç duymadığımız token’lar “pump”lanırken şimdi de altında hiçbir teknik özellik barındırmayan, tamamen felsefi ve amaçsız bir coin daha çıktı: Kaybeden coin! (*Loser coin)

Amacı ve teknik ekibi yok ama fiyat artıyor

CoinDesk’in aktardığına göre, Çin’de iki tane geliştirici tarafından oluşturulan “Kaybeden coin”in kısaltması LOWB ve bu kelime Çince okunduğunda tamamen küçümseyici bir kelime anlamına geliyor. Yaklaşık 100 milyarlık arzı bulunan coin’in gelişticilerinin, Çin’de bir sosyal medya “Bana sor” etkinliğine katılmaları ve verdikleri cevaplarla bir anda viral olmalarıyla son 24 saatte çok ciddi yükseliş yaşayan LOWB, yüzde 100’den fazla artış gördü.

LOWB aynı zamanda Binance Smart Chain üzerinde çalışan PancakeSwap gibi, merkeziyetsiz bir platformda dijital varlıkların takas edilmelerine de yarıyor. LoserSwap protokolü BSC üzerinde de mevcut ve LOWB/USDT çifti PancakeSwap üzerinde işlem görüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Shiba Inu (SHIB) yatırımcısının 17 doları 6 milyon dolar oldu

“Söz veriyoruz, kaçmayacağız”

LOWB’un ortaya çıkış amacının arkasındaki felsefe ise Çin’de herkeste az ya da çok vâr olan kendini küçümseme duygusu… Burada gelişticiler kendilerini büyük oyuncular tarafından sürekli tasfiye edilen küçük yatırımcılara benzeterek bir nevi durumlarını kabulleniyorlar.

Projenin web sitesinde geliştiriciler açıklama kısmında asla kendi havuzlarına koyulan fonları alıp kaçmayacaklarına söz veriyorlar:

“Çin’de 4. sınıf bir şehirden çıkan fakir bir geliştirici, aynı kadere sahip olan bir başka programcıyla bu projeyi başlattı. Token’ın adı LOWB. Okunuşu da bu şekilde… Projenin hiçbir mantığı yok. İki geliştirici de tüm birikimlerini buradaki likidite havuzuna koydu. Biz, havuzlara yatırılan paraları alıp kaçmayacağımıza söz veriyoruz”

Sitede verilen bilgilede ayrıca ileriki dönemde airdrop’larla kullanıcılara 20 milyar, madencilik havuzlarına yine 20 milyar ve likidite madenciliği yapanlara da 50 milyar LOWB token’ı dağıtılacağı belirtiliyor. Projenin geliştiricileri o kadar amaçsız ki, geri kalan 10 milyar token ile ne yapacaklarına henüz karar bile vermediklerini belirtiyorlar.

Gate.io listeledi, hayran sayfaları açıldı

Token ve proje için şimdiden az da olsa hayran sayfaları ve hesapları açılması da dikkat çekiyor. Çok sert iniş ve çıkışlar yaşayan token şu anda büyük borsalardan Gate.io’da listelenmiş durumda…

Telegram grubunda 2 bin kişi var

Projenin resmi Telegram grubunda 2 binden fazla kişi bulunuyor ve rakam her dakika artıyor. Buradaki kulanıcıların bazılarının şaka yollu bazılarının ise ciddi şekilde “Bu token’dan nasıl zengin olabiliriz” konusunu tartışmaları da dikkat çekiyor.

Burada yer alan bilgiler, yatırım tavsiyesi kapsamında değildir. Kripto paralar, riskli bir yatırım olmakla birlikte bir internet şakası olarak ortaya çıkan ‘meme’ token’larda bu risk, çok daha yüksektir ve tüm paranızı kaybetmenize yol açabilirler.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun