Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Shiba Inu (SHIB) yatırımcısının 17 doları 6 milyon dolar oldu

shiba-inu-shib

Dogecoin’e olan ilginin sürekli olarak artması, Elon Musk ve Mark Cuban gibi figürlerin de adeta durmaksızın desteklerini açıklamaları fenomen coin’i öyle bir seviyeye getirdi ki, DOGE’nin kopyalarına bile çok ciddi bir ilgi olmaya başladı.

Bu ilginin en çok olduğu token’ların başında ise Shiba Inu geliyor. Son sekiz ayda %35.294.017 oranında artış gören SHIB için erken yatırımcılar adeta milyon dolarlar kazandılar.

Fiyatın neredeyse 0 olduğu Ekim ayında satın almış

Etherscan’den elde edilen bilgilere göre 27 Ekim’de Uniswap üzerinden 200 milyarlık SHIB alan ve sadece 17 dolar ödeyen bir kullanıcı bugün ise yaklaşık 6.5 milyon dolarlık bir varlığa ulaştı. Ancak bu meblağ nakde çevrilmek istenirse de ödenecek gas ücretlerinden dolayı değer 5.9 milyon dolara kadar düşüyor.

Ekim ayında gerçekleşen Shiba Inu (SHIB) işlemi
Ekim ayında gerçekleşen Shiba Inu (SHIB) işlemi

Arzı 1 katrilyon olan Shiba Inu token özellikle Binance borsasında listelenmesinin ardından müthiş bir artış yaşamıştı. SHIB, Binance’ten önce de OKEx, Poloniex ve Huobi gibi borsalarda da listelenmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – ‘Meme’ token furyasında son nokta: Loser Coin

Gas fiyatlarını uçurdu

Shiba Inu gibi token’lardaki yükselişler birçok kullanıcı ve yatırımcı için güzel gözükse de, yapılan işlemler Ethereum blokzincirinde hasarlara da yol açıyor. Block Research’ten Igor Igamberdiev’e göre, Shiba Inu token işlemleri Etheruem ücretlerinin ödenmesini sağlayan gazın şu anda yüzde 10’unu harcıyor. Basit bir işlem için 20 dolar ya da Uniswap’taki bir takas işlemi için de 180 dolarlık gaz ücreti ödenmek zorunda kalınabiliyor.

Burada yer alan bilgiler, yatırım tavsiyesi kapsamında değildir. Kripto paralar, riskli bir yatırım olmakla birlikte köpek veya kedi temalı ‘meme’ token’larda bu risk, çok daha yüksektir ve tüm paranızı kaybetmenize yol açabilirler.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

4 yorums

 1. Tarık Cevapla

  Çok çok saçma,sakın inanmayın ,ben ticaret ile uğraşan bırisi olarak bu kadar faiş bı durum okumadım…ve hayatımda bir işte abartılı bı olaya denk geldiğimde..kazık geliyor derim.ve o işin içine girmem…
  Burda abartı yüzde 2000 .. Kazığı siz düşünün..
  👍🤗😃

 2. Arif Erdoğan Cevapla

  Merhaba, yüzde 2 binlik bir artıştan 17 dolar ile nasıl milyon dolar kazanılabilir?

  1. Burak Köse Cevapla

   Merhaba, dikkatli okumuyorsunuz. Yüzde 2 binlik artış son iki haftalık artış. 17 dolarlık alım ise Ekim ayında yapılmış.

  2. Yunus emre Cevapla

   Okuman yazman yok heralde yüzde ikibinlik artık son 2 haftada oluyor ki bende sağlam para kaldırdım shibadan 🙂 sen ticaretle uğraşmaya devam et