XLM, Stellar’ın gizemli duyurusuyla çift haneli arttı

Stellar blok zincirinin token’ı XLM, cumartesi günü yüzde 10’un üzerinde değer artışı yaşadı. Token, 0.111 dolardan 0.125 dolara yüzde 12.50 oranında değer kazandı. Bu hızlı yükseliş, XLM’in haftalık bazda yüzde 5’e yakın değerlenmesini de beraberinde getirdi.

3 milyar 400 milyon dolarlık piyasa değerine ulaşan XLM, böylece en büyük 21. kripto para oldu. XLM’deki fiyat artışının nedeni henüz net değil. Bununla birlikte cumartesi günü Stellar’ın resmi X hesabından bir paylaşım yapıldı ve paylaşımda “10 gün içinde harika bir şeyler gelecek. Hepimizi heyecanlandıran bir değişime hazır olun.” ifadeleri yer aldı. Yükseliş de bu gönderinin ardından gerçekleşti.

XLM’deki hareketlilik, işlem hacminin de önemli ölçüde artmasını sağladı. Kripto paranın son 24 saatteki işlem hacmi, 154 milyon dolara ulaştı ve hacim, düne göre yüzde 50 arttı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Stellar nedir?

Sınır ötesi ödemeler ve dijital varlık ihracına odaklanan Stellar, finansal kurumlar ve bireyler için verimli, düşük maliyetli çözümler sunmayı hedefliyor. Stellar, bu hedefe ulaşmak amacıyla çeşitli iş birliklerine imza attı. Bunlardan öne çıkanları, USDC’nin arkasındaki şirket Circle ve küresel para transferi şirketi MoneyGram’di. Stellar Vakfı, geçtiğimiz yıl MoneyGram’den hisse alarak şirkete ortak da oldu. Stellar’ın son dönemdeki iş birlikleri bunlarla sınırlı kalmadı. Büyük varlık yönetimi şirketlerinden Franklin Templeton, bu sene Stellar blok zincirini destekleyen OnChain ABD Hükumeti Para Piyasası Fonu’nu devreye almıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl