Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Resmen açıklandı: Teknoloji devi Google, EOS ağına katılıyor

Google, bulut hizmeti Google Cloud aracılığıyla EOS ağına katılım sağlıyor. Şirket ağda blok üreticisi olma sürecini başlattı.

EOS’un geliştirici şirketi Block.one, Google’ın bulut hizmeti Google Cloud’un EOS ağına katılacağını ve EOS blok üreticisi olacağını açıkladı.

Google Cloud’dan Allen Day, “Blok üreticisi olma sürecini başlatıyoruz. Kuruluşlar altyapılarına dağıtık defter teknolojisini dahil etmeye başlarken halka açık blok zincirlerindeki bilgilerin güvenli bir şekilde saklanmasını, güvenilir bir şekilde mevcut ve anlamlı yollarla erişilebilir olmasını sağlamakta kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

Block.one teknoloji direktörü Dan Larimer ise “Güvenli oracle’lar, zincirler arası işlem raporlaması, anahtar yönetimi ve yüksek bütünlüklü full node doğrulaması aracılığıyla Google Cloud’un bilgi işlem altyapısı, Blockchain teknolojisinin güvenliğini, ölçeklenebilirliğini ve merkeziyetsizliğini kuvvetlendirecek.” şeklinde konuştu.

Block.one CEO’su Branden Blumer de Google Cloud’un EOS ağına katkılarından heyecan duyacaklarını belirtti.

Google Cloud, henüz EOS ağında bir blok üreticisi olabilmiş değil. Şu anda bir blok üreticisi adayı konumunda olan Google Cloud’un token sahipleri tarafından seçilmesi gerekecek.

Gelişmeyi takiben EOS’un fiyatı yüzde 20’ye yakın artış yaşayarak 2.81 dolar seviyesine yükseldi.

Google, hangi projelerle çalışıyor?

Teknoloji devi, EOS’tan önce bazı önemli Blockchain ağlarına da katılım sağladı. Chainlink ile başlayan serüven, 2020 yılında Hedera Hashgraph ve Theta ağları ile devam etti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Yasin Cevapla

    Eos icin ongoruler nedir sizce